PASJA JEDNOŚCI

Tydzień modlitw o jedność chrześcijan ze Wspólnotą Chemin Neuf.
Jesteśmy świadkami tworzącego się cudu: Cud jedności już się zaczął!

O 8:00 : Nauczanie 
O 14:00 : Świadectwo
O 19:00 : Nieszpory z Opactwa Hautecombe

RETROUVEZ NOUS SUR LA CHAINE YOUTUBE

Od początku XX wieku niezwykłe pragnienie pojednania ogarnęło wiernych różnych wyznań chrześcijańskich. To pragnienie jedności dało początek ruchowi ekumenicznemu, który jest jednym z najbardziej znaczących wydarzeń w historii Kościoła. Chrześcijanie prawosławni, wschodni, zielonoświątkowi, ewangeliczni, protestanccy i katoliccy uświadamiają sobie skandal podziału i zobowiązują się do corocznej modlitwy o jedność. Kraje półkuli północnej obchodzą ten tydzień od 18 do 25 stycznia.
To jest prawdziwy kairos, czas wybrany przez Boga, aby doprowadzić swój lud do punktu zwrotnego. Aby lepiej to zrozumieć, proponujemy Państwu 6-minutowy topo-ekspres każdego ranka. Dzień po dniu będziemy podążać za „Modlitwą o Jedność” zainspirowaną przez Abbé Paul Couturier, jednego z pionierów zbliżenia między Kościołami. Laurent Fabre, Michaela Borrmann, Anne-Cathy Graber i Justin Welby (Prymas Kościoła Anglii) rzucą światło na następujące pytania: Jak Jezus patrzył na swoich uczniów przed swoją męką i dlaczego nalegał na jedność i pokój między nimi? Czy naprawdę możemy mieć nadzieję na jedność, skoro niektóre podziały trwają od wieków? Jakie są aktualne projekty i różne modele jedności? W jaki sposób Duch Święty zaskoczył nas w ostatnich dziesięcioleciach?


Po południu będzie można wysłuchać świadectw kilku osób zaangażowanych w działalność na rzecz Jedności: małżeństw mieszanych, teologów, mężczyzn i kobiet w służbie Kościołów innych niż ich własny, misjonarzy pojednania, pochodzących z różnych Kościołów i różnych krajów.
O godz. 19.00 opactwo Hautecombe otworzy swoje drzwi, abyśmy mogli połączyć się w modlitwie z braćmi i siostrami ze Wspólnoty Chemin Neuf.
„Cud jedności już się rozpoczął. A Bóg zawsze dopełnia cudu, który rozpoczął. ” (Papież Franciszek).

Pasja Jedności,
Bracia i siostry ze Wspólnoty Chemin Neuf zapraszają do odkrywania różnych proponowanych czasów:
Od poniedziałku 18 do poniedziałku 25 stycznia, dzięki tym rekolekcjom online, chcemy się modlić, formować i przygotowywać do tej widzialnej jedności Ciała Chrystusa: 6-minutowe topo każdego ranka, 3-minutowe świadectwa, pieśni medytacyjne, oficjum liturgiczne z opactw…

ZWIASTUN TYGODNIA O JEDNOŚĆ 2021